27. TBD - Halıcı Bilgisayarla Beste Yarışması

27. TBD-Halıcı Bilgisayarla Beste Yarışmasının birincisi "Çalıntı" adlı eseriyle Yiğit Şener!


Derece

27. TBD-Halıcı Bilgisayarla Beste Yarışmasının birincisi "Çalıntı" adlı eseriyle Yiğit Şener! Yarışmada ikinciliği "Serbest Risk" isimli eseriyle Cana Çankaya alırken üçüncülüğü "Bulutu Tut" adlı eseriyle Ozan Erkal aldı.

Finale kalan diğer isimler de şöyle (soyadı sırasına göre): Mehmet Ali Akpolat / Voice of Babylonia, Mustafa Cem Alkan / Krişna, Toygar Azat / Niktofobi, Göksel Elbüken / Yürüyüş, Gülenay Güneş / Kabulleniş, Sercan Peşan / Gölgelerin Çığlığı, Hakan Emre Ziyagil / Timeline Ethnic...

Yarışmaya katılan tüm müzisyenlere, değerli jüri ve teknik jüri üyelerine ve yarışmamızı destekleyen Compel, Zuhal Müzik ve RadyoODTÜ'ye teşekkür ederiz.

Toplam ödül 15,000 TL.

Yarışmada birinciye 4,000 TL., ikinciye 2,500 TL., üçüncüye 1,500 TL, finale kalan diğer yedi yarışmacıya 1000’er TL. olmak üzere toplam 15,000 TL. ödül verildi. Ayrıca tüm finalistlere çeşitli yazılım ürünleri hediye edildi.

Teknoloji ve Sanat dünyasının duayenleri jüride…

Garo Mafyan'ın başkanı olduğu yarışma jürisinde İzzet Öz, Şeref Oğuz, Hakan Özer, Borga Parlar, Mehmet Okonşar, Artun Ertürk, Yavuz Durak, Rahmi Aktepe ve Emrehan Halıcı yer aldı. Ayrıca bu yıl müzik yazılımı dünyasının uluslararası alanda da önemli isimlerinden olan; Dr. Ufuk Önen, Bülent Bıyıkoğlu, Murat Yücel ve Ufuk Polat da teknik jüri olarak görev aldılar.

Sanal Ödül Töreni 17 Aralık akşamı yapıldı!

Yarışmanın kazananları sanal ödül töreniyle açıklandı. Tören 27 yıldır olduğu gibi bu yıl da İzzet Öz tarafından sunuldu.


Puanlama yöntemi:
1-Müzik Jürisinin verdiği puanlar toplanmış ve en çok oy alan 10 yarışmacıya 1'den 10'a kadar jüri puanı verilmiştir (birinciye 10 puan, ... onuncuya 1 puan). Eşitlik durumlarında Teknik Jüri puanları ve jüri başkanımız Garo Mafyan'ın puanları dikkate alınmıştır.
2-Halk Jürisinin (Youtube) beğenilerine göre en çok oy alan 10 yarışmacıya 1'den 10'a kadar halk jürisi puanı verilmiştir (birinciye 10 puan, ... onuncuya 1 puan).
3.Müzik Jürisi puanları 8 ile çarpılarak, Halk Jürisi puanları 2 ile çarpılarak toplam puanlar hesaplanmıştır.
4.Toplam puanlara göre dereceler belirlenmiştir.
(Bu puanlama yöntemiyle Youtube oylarındaki farklılıkların etkisi en aza indirgenmiştir.)

Finalde Yarışan Eserler


Performansları ses ikonlarına tıklayarak dinleyebilirsiniz.

  1. Yiğit Şener / Çalıntı Dinle
  2. Cana Çankaya / Serbest Risk Dinle
  3. Ozan Erkal / Bulutu Tut Dinle
  • Mehmet Ali Akpolat / Voice of Babylonia Dinle
  • Mustafa Cem Alkan / Krişna Dinle
  • Toygar Azat / Niktofobi Dinle
  • Göksel Elbüken / Yürüyüş Dinle
  • Gülenay Güneş / Kabulleniş Dinle
  • Sercan Peşan / Gölgelerin Çığlığı Dinle
  • Hakan Emre Ziyagil / Timeline Ethnic Dinle
27. TBD-Halıcı Bilgisayarla Beste Yarışması
Share