30. TBD - Halıcı Bilgisayarla Beste Yarışması

30. TBD-HALICI Bilgisayarla Beste Yarışması'nda Finalistler Belli Oldu!

Ülkemizin en uzun soluklu ve müzik kalitesi en yüksek yarışması olan “30.TBD-HALICI Bilgisayarla Beste Yarışması”nda gelen eserler jurinin beğenisine sunuldu ve finale kalan 10 eser belirlendi. Finalistler Beste Yarışması Youtube kanalı üzerinden halk oylamasına sunuldu.

Halk Oylaması

İşte Finalistler!

Geçen Yıldan Yarışmacılarımız

Eserleri jürinin beğenisini kazanarak İzmir'de gerçekleştirilecek finale katılmaya hak kazanan yarışmacılar:

Eserleri ses ikonlarına tıklayarak dinleyebilirsiniz. İsim sırasına göre sıralıdır.

 • Ali Çağan Gündüz - "Kutlu Mücadele" Dinle
 • Alper Demiray - "Varoluş Hikayesi" Dinle
 • Arif Tunç Konak - "1923" Dinle
 • Ayhan Tekin - "1918 den 23 e" Dinle
 • Ezgi Ozan Avcı - "Umut" Dinle
 • Furkan Kaya - "Atatürk Yaşıyor" Dinle
 • Göksel Çetin - "O'nun İzinde" Dinle
 • İlker Akman - "Altun" Dinle
 • Ozan Erkal - "Bir ve Sonsuz" Dinle
 • Selim Aysan - "Yakamoz" Dinle
 • Final ve Ödül Töreni

  Finale kalan 10 besteci, 14 Aralık Perşembe 20.00'da İzmir’de Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezinde eserlerini jüri ve seyirci önünde sunacaklar ve dereceye giren eserlere ödülleri aynı akşam verilecektir. Final ve ödül töreni 30 yıldır olduğu gibi İzzet Öz tarafından sunulacaktır.

  Ana Tema “Cumhuriyetimizin 100. Yılı”

  Bu sene yarışmamızı Cumhuriyetimizin 100. Yılı Kutlamaları kapsamında İzmir Büyükşehir Belediyesi ve İZELMAN A.Ş iş birliği ile düzenliyoruz. Yarışmacılardan bestelerini oluştururken Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkelerinden ve bizlere gösterdiği hedeflerden esinlenmeleri istendi.

  Ana Tema Cumhuriyetimizin 100. Yılı

  Bilişim teknolojilerinin sağladığı olanaklarla müziğin bir araya gelişini bir yarışma heyecanı ile güçlendiren ve ülkemizde elektronik müzik yaratıcılarının ortaya çıkmasına olanak sağlayan TBD-HALICI Bilgisayarla Beste Yarışması, 30 yılda 3000’in üzerinde eser değerlendirmiştir. Asıl amacı bir yarışmadan çok, bilgi çağının tanımlarına uyan, teknolojiyi kullanan ve üreten, yaratıcılığı ve sanatı eyleme dönüştürebilen insanlara ticari kaygılardan uzak, kaliteli ve özgür bir üretim olanağı sunmaktır.

  Toplam Ödül 100.000 TL.

  Tüm katılımcılara açık ve ücretsiz olan yarışmamızda birinciye 25.000 TL., ikinciye 20.000 TL., üçüncüye 15.000 TL., dördüncüye 8.000 TL., beşinciye 7.000 TL., altıncıdan onuncuya kadar olanlara 5.000’er TL. olmak üzere toplam 100.000 TL. ödül verilecektir.

  Yarışma Jürisi

  30 yıldır değişmeyen, eklemelerle gelişen müzik jürimiz Garo Mafyan başkanlığında Rahmi Aktepe, Yavuz Durak, Artun Ertürk, Özge Fışkın, Şeref Oğuz, Mehmet Okonşar, İzzet Öz, Hakan Özer, Borga Parlar ve Emrehan Halıcı’dan teknik jürimiz ise Bülent Bıyıkoğlu, Dr. Ufuk Önen ve Dr. Murat Yücel’den oluşmaktadır.

  Jüri Üyelerimiz
  30. TBD-Halıcı Bilgisayarla Beste Yarışması
  Share