27. TBD - Halıcı Bilgisayarla Beste Yarışması

28. TBD-HALICI Bilgisayarla Beste Yarışması'na Başvurular Başladı!


Jüri Üyelerimiz ve Yarışmacılarımız

Beste Yarışması 28. Yılını Kutluyor!

Türkiye’nin en uzun soluklu müzik yarışması olan “TBD-HALICI Bilgisayarla Beste Yarışması” her yıl olduğu gibi bu yıl da Türkiye Bilişim Derneği Bilişim Etkinlikleri kapsamında gerçekleştiriliyor.

Jüri Üyelerimiz ve Yarışmacılarımız

Yarışmanın her aşaması elektronik ortamda…

Pandemi nedeniyle yarışmanın eleme ve final aşamaları elektronik ortamda gerçekleştirilecek. Geçen yıl olduğu gibi başvurular videoya kaydedilmiş eserlerle yapılacak.

Yarışma, teknoloji ve sanat birlikteliğinin en özel örneklerinden biri olmaya devam ediyor.

Bugüne kadar amatör, profesyonel binlerce besteci ve müzisyen için fikir alışverişi ve etkileşim ortamı yaratan TBD-Halıcı Bilgisayarla Beste Yarışması, 28 yıldır Bilişim Etkinlikleri kapsamında düzenleniyor. Yarışmada besteciler sözsüz ve özgün üretimlerini görüntülü olarak kaydedecekler ve 22 Kasım’a kadar internet üzerinden ulaştırabilecekler. Herhangi bir tema ve tür kısıtlaması bulunmayan yarışma herkese açık ve katılım ücretsiz.

Toplam ödül 10,000 TL.

Yarışmada birinciye 5,000 TL., ikinciye 3,000 TL., üçüncüye 2,000 TL. olmak üzere toplam 10,000 TL. ödül verilecek. Ayrıca tüm finalistlere çeşitli yazılım ürünleri hediye edilecek.

Teknoloji ve Sanat dünyasının duayenleri jüride…

Garo Mafyan'ın başkanı olduğu yarışma jürisinde İzzet Öz, Şeref Oğuz, Hakan Özer, Borga Parlar, Mehmet Okonşar, Artun Ertürk, Yavuz Durak, Rahmi Aktepe ve Emrehan Halıcı yer alıyor. Ayrıca müzik yazılımı dünyasının uluslararası alanda da önemli isimlerinden olan; Dr. Ufuk Önen, Bülent Bıyıkoğlu, Murat Yücel ve Ufuk Polat da teknik jüri olarak görev alacak.

Jüri Üyelerimiz ve Yarışmacılarımız

Üye olmak ve eser göndermek için tıklayınız.

27. TBD-Halıcı Bilgisayarla Beste Yarışması
Share